ckklic.cz » Akce a kurzy » SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin » ÖTZTÁLSKÉ ALPY – SIMILAUN, skialpy na prodloužený víkend, Rakousko, skialpinismu...

SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin

ÖTZTÁLSKÉ ALPY – SIMILAUN, skialpy na prodloužený víkend, Rakousko, skialpinismus

Nádherná skialpinistická oblast na hranicích s Itálií, se spoustou možností skialpových tůr. Výstupy na vrcholy přes 3.600 metrů dostupné na lyžích, se skvělými výhledy a neméně nádhernými sjezdy.

  • Obtížnost: středně náročné

Základnou pro nás bude horská chata Martin-Busch haus ke které se dostaneme na lyžích 3-4 hodinovým výstupem z parkoviště.  Odměnou nám bude klasická horská chata,  kam v zimě kromě skialpinistů a horolezců nikdo jiný nezabloudí. Ubytování je v cca 10 lůžkových pokojích s palandami. Na chatě je restaurace s možností objednání polopenze, nebo zakoupení jednotlivých jídel a nápojů.  Posezení na terase s pivkem po náročné tůře a kochání se výhledem na Similaun je lahůdka, kterou musíte zažít. 
Při výstupech na dominanty oblasti, Similaun 3606 m.n.m. a Hintere Schwärze 3.628.mn.m. se budeme pohybovat po ledovci a je tedy potřeba alespoň základní znalost  tohoto prostředí. Ale stojí to za námahu. Oba vrcholy lze dosáhnout na lyžích a sjezdy k chatě jsou lahůdkové. Mumie slavného ledovcového muže Ötziho byla objevena v sedle Hauslabjoch. I tam se podíváme a až uvidíte, kam se pravěký alpinista dostal, trošku Vám klesne nově nabyté skialpinistické sebevědomí.

Výstupy na lyžích i sjezdy jsou nádherné a dle sněhových podmínek je zvládnou i fyzicky zdatní skialpoví začátečníci (předpokládá se, že nejprve absolvují Základní kurz Skialpinismu v Krkonoších).

POVINNÁ VÝBAVA: lavinový set, cepín mačky, sedací úvazek + min 3 ks HMS karabiny + 3 ks prusíkovacích smyček (2x 1,5 m +1 x 3m) - vše možno objednat v CK
DOPORUČENÁ VÝBAVA: přilba a bivakovací vak (žďárák) vše možno objednat v CK
 

NUTNÁ ZÁKLADNÍ ZNALOST POUŽÍVÁNÍ HOROLEZECKÉHO VYBAVENÍ (sedáku, karabin, navazování, maček a cepínu). Tyto znalosti můžete získat v naší horoškole zde.

Program

1 den
Odjezd z ČR pozdě večer a jízda přes noc.
2 den
Příjezd přes Sölden do Ventu (1900 m.n.m.) a odtud výstup údolím Niedertal na chatu Martin Busch haus (2501 m). Cesta vede dlouhým traverzem, haršky nabo mačky jsou naprosto nutné.Ubytování na chatě a nocleh.
3 den
Nahoru po ledovci Niederjochferner a výstup na dominantu údolí Similaun 3606 m.n.m., sjezd do sedla Niederjoch a občerstvení na chatě Similaunhütte Skialpová túra nahoru ledovcem Marzellferner, výstup na vrchol Hintere Schwärze 3.628.mn.m. a dle sněhových podmínek buď přes sedlo Schwärzenjoch (3390 m) a sjezd po ledovci Schalfferner, nebo sjezd po trase výstupu k chatě.
4 den
Nahoru po ledovci Niederjochferner a výstup do místa kde byl nalezen Ötzi - výstup do sedla Hauslabjoch a sjezd po ledovci Hochjochfernerk a pokud to podmínky dovolí tak přes Seikogel 3.355 m sjezd zpět k chatě.
5 den
Dopoledne si dáme ještě nějaký pěkný sjezdík a potom už jenom dolů do Ventu k autu a hurá domů. Návrat pozdě v noci.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: minibusem
  • Ubytování: chata (rezervace, platba na místě) (3 x 19 Euro za 3 noci se platí chataři na místě)
  • Další služby v ceně: půjčovné skialpinistických lyží, pásů a bot

V ceně není zahrnuto

  • strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Za příplatek

  • Další služby za příplatek: lavinový set půjčovné (4 dny) +595,00 Kč

Slevy

vlastní skialpinistické vybavení -600,00 Kč

Nástupní místa

Trutnov, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Plzeň

Minimální počet osob: 5

Doplňující informace

Polopenze se platí na mstě chataři 29 euro/osoba a 1 xpolopenze (bez ubytování)

Pro skupinky a partičky: 

Zvolte si váš speciální termín: pro skupinky od 5 - 8 osob po dohodě 1/2 března až konec dubna

Pro firmy máme připraveny teambuildingové programy na skialpech a Lyžařský Workshop (od 4 až pro 80 účastníků).

Takže pokud jste partička nebo Firma, neváhejte se ozvat - Informace na tel 777602007.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL