ckklic.cz » Akce a kurzy » ŠKOLNÍ VODÁCKÉ KURZY a výlety, vodácké akce pro školy » O...

ŠKOLNÍ VODÁCKÉ KURZY a výlety, vodácké akce pro školy

OHŘE ZNOVU OBJEVENÁ ŘEKA- školní vodácký výlet, vodácký kurz.

Ohře je po Vltavě nejlépe tekoucí řekou v Čechách. Její oblíbenost mezi vodáky v posledních letech rapidně roste. Vodácky nejvyhledávanější je úsek Loket - Vojkovice s celou řadou vodácky a turisticky atraktivních míst, jako je Loket, Svatošské skály a Karlovy Vary. Od Karlových Varů přibývá peřejí, pověstnými jsou například Hubertus, Kyselka a Velichovka.

 • Obtížnost: Obtížnost: do WW I - lehké peřeje

Ohře  bývala velice znečištěna, ale to je již minulostí . Názvy Ohře i Ohara patrně vzešly z jejího keltského pojmenování Agara (Ag znamená losos, Ara znamená tekoucí voda). Tomu odpovídá i její německý název Eger. Jiná teorie přisuzuje původnímu keltskému nebo předkeltskému jménu významy jako hbitost a bystrost. Při plavbě nám zůstane čas  na prohlídku turistických zajímavostí – hrad Loket, Svatošské skály, lázeňská zóna v Karlových Varech nebo výlet ke Skalám skřítků u Dubiny.  

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

 • Strava: Beze stravy v základní ceně
 • Další služby v ceně:
  přeprava zavazadel kolem řeky
  vodácký instruktor
  zapůjčení moderní plastové kanoe, pádla, vodácké plovací vesty

V ceně není zahrnuto

 • doprava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Za příplatek

 • Strava:
  jednoduchá polopenze 1 den (snídaně večeře) +270,00 Kč
  snídaně, obědový balíček, večeře +330,00 Kč
 • Další služby za příplatek: další vodácký instruktor +2 100,00 Kč

Slevy

pedagogický dozor zdarma

Doplňující informace

Organizace: Ze zkušenosti doporučujeme využívat dopravu vlakem nebo autobusem. Účastníci budou po příjezdu (kolem 10-11 hodiny dopoledne) poučeni o bezpečnosti, převlečou se do sportovního a své věci naloží do pohotovostního vozidla, které věci převeze do místa přenocování. Dále pod vedením instruktorů absolvují suchý a mokrý trénink, po kterém vyrazí celá skupina pohromadě na denní trasu. Přítomnost instruktora po celou dobu programu je samozřejmostí. Na tábořiště se přijíždí mezi 16 – 18 hodinou. Poté si účastníci postaví vlastní stany a připraví vše potřebné pro nocleh.  Program končí kolem 16 hodiny.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL