ckklic.cz » Akce a kurzy » KAJAKOVÁ ŠKOLA » VAVŘINEC NA KAJAKU

KAJAKOVÁ ŠKOLA

VAVŘINEC NA KAJAKU

Rybník Vavřinec celý rok nabírá vodu, aby na závěr sezóny připravil vodákům rodeo. A že to bude mazec jako každá rok, to ví spousta vodáků a tak na Vavřinci bude opět živo.

 • Obtížnost: lehká až středně těžká do WW III, nevhodné pro začátečníky, vhodné pro absolvnty kajak kempu na Salze a podobně. Jedno místo WW IV-V nutno přenést.

 

Podmínka: umění plavat, zvládat adrenalinové stavy a nepropadat panice a naději, doprava vlastní.

UPOZORNĚNÍ: v sobotu je VTJZ - akce vhodná jen pro zdatné jezdce a adrenalinové povahy. Nedělní tzv. Podzimní sjezd Kanadou a Vlčím dolem je mnohem pohodovější. Bývá nejen méně vody ale i podstatně méně lodí na vodě.

Podmínka: bezpečně ovládat loď a kdykoliv zastavit.

Sjezd Vavřince patří mezi nejoblíbenější vodácké akce podzimu. Platí, že je ZCELA NEVHODNÝ PRO ZAČÁTEČNÍKY. Akce obtížnosti WW II+ NENÍ NIKDE ZAJIŠTĚNA, ani v rizikovém místě na kaskádě WW 5 není zajištěna záchranou (kaskáda obtížnosti WW-5 je asi 1 KM PŘED TOUŠICEMI), a tak se určitě vyplatí být při vysvětlování tratě a pak maximální opatrnost při plavbě.

Potok je parádní prověrkou každého vodáka, na kterou se zpravidla nezapomíná.

Stránky potoka: VAVŘINEC

Vysvětlení pojmu VTJZ: jedná se o Vodáckou turistickou jízdu zdatnosti. To znamená že přihlášení účastníci obdrží startovní čísla. Na trati jsou branky, které byste měli projet. Protože se jedná o jízdu zdatnosti, nerozhoduje čas v cíli, ale počet úspěšně projetých branek. Čas je až druhá rozhodující veličina, v případě stejného počtu bodů s jinou posádkou. Když branku minete, máte penalizaci 10 trestných bodů, když ji projedete (oba) a dotknete se jí, máte penalizaci 2 trestné body. Čistý průjezd bez dotyku je 0 trestných bodů.

Branky jsou ZELENÉ (tzv. povody), které se projíždí po proudu, tedy po vodě. ČERVENÉ branky jsou takzvané protivody, a ty se jezdí proti proudu řeky. Je jedno jestli branky jedete napřed špičkou nebo zádí. Pokud do branky jednou najedete, tak se vám pokus počítá, pokud se jí dotknete, opravné projetí se nepočítá. POZOR v pravidlech je, že nesmíte vystupovat z lodi v brankovišti. Tedy pokud se uděláte někde v brankovišti (označeno vždy na začátku a na konci červeným praporkem) jste diskvalifikováni.

Startovné v sobotu si hradí každý sám a činí 50 Kč za loď.

Upozornění:
V místě startu, pod mlýnem Nouzov, na brankovišti Vlachovka a v cíli budou po dobu závodu v provozu občerstvovací stánky – peníze s sebou.

POZOR DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO ÚČASTNÍKY:
Průvodce NEBUDE Vaši skupinu doprovázet po celou dobu plavby na lodích a tak je potřeba počítat se SEBEZÁCHRANOU. Doprovod instruktora pro Vaši skupinu si můžete přiobjednat za příplatek.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

 • Doprava:
  zajištěna doprava řidičů k autům (z cíle zpět na start)
  vlastní
 • Další služby v ceně:
  převoz osobních věcí vozidlem organizátora
  zapůjčení kompletní vodácké výstroje (vesta, přilba, neopren, neoprenové boty, vodácká bunda)
  Zapůjčení KAJAKÁŘSKÉ výzbroje (pádlo, šprajda a kajak)

V ceně není zahrnuto

 • ubytování, strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Za příplatek

 • Další služby za příplatek: doprovod skupiny instruktorem +1 260,00 Kč (za skupinu)

Nástupní místa

v místě konání akce

Minimální počet osob: 6

Doplňující informace

 

Cena nezahrnuje: doprovod instruktora v průběhu plavby, dopravu na místo konání a zpět, pojištění, ubytování, strava a další služby neuvedené v položce "V ceně je zahrnuto".

Pokud pojede jedna osoba oba víkendové dny, může na 2. den uplatnit slevu Kč 100,-. Podmínka minimálního počtu účatníků platí pro každý den zvlášť.

 • Povinný neopren s dlouhými nohavicemi!
 • Každý účastník musí umět plavat!
 • Minimální věk účastníka: 14 let.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL