ckklic.cz » Akce a kurzy » DLOUHÉ a EXPEDIČNÍ RAFTING AKCE - na raftech nebo na dvoumístných yukonech » TARA RAFTING ČERNÁ HORA - expediční rafting v nejhlubším kaňonu Evropy (RAFTY a YUKONY) + řeky Ibar, Lim, D...

DLOUHÉ a EXPEDIČNÍ RAFTING AKCE - na raftech nebo na dvoumístných yukonech

TARA RAFTING ČERNÁ HORA - expediční rafting v nejhlubším kaňonu Evropy (RAFTY a YUKONY) + řeky Ibar, Lim, Drina, Neretva, Vrbas

Kouzelná a téměř úplně opomíjená je oblast vnitrozemí Černé Hory. Krasové řeky a jeden z nejhezčích kaňonů světa se nachází na řece TARA. A k tomu každý den krásné dobrodružství na řekách v Srbsku, Černé Hoře a v Bosně.

 • Obtížnost: lehký až středně těžký rafting (max. WW III+) Vhodné pro mírně pokročilé, ale zvládnou to i začátečníci.

 

Jedná se o druhý nejhlubší kaňon na světě a jeho průjezd na raftu zabere dva dny. Součástí tohoto dobrodružství je tedy nocleh v kaňonu a tak nás čeká expediční jízda s vybavením na táboření. Kaňony, divoká voda, hory a jezera, rafting a treking to je program raftové expedice Monte Negro. Mimo to také setkání s příjemnými lidmi a zvláštní kombinace pravoslavné víry a islámu.Navíc vyhlášené balkánské kulinářské speciality. Akce je vhodná i pro začátečníky.

Ve skupince můžou být zkombinovány jak rafty tak yukony (dvoumístné nafukovací kánoe).

Program

1 den
odjezd z ČR do Rakouska a noční příjezd od Srbska. Nocleh u jezera Palic.
2 den
Ráno průjezd Srbskem až k řece IBAR a odpolední rafting na rozpádlování na Ibaru. Spíme na louce u řeky, hospůdka, kde dobře vaří je 300 m.
3 den
ráno sjezd řeky LIM a odpoledne přejezd do Monte Negra na nocleh v kempu do horského letoviska Žabljak.
4 den
Pokud počasí dovolí tak pro velmi zdatné: výstup na nejvyšší horu Černé hory BOBOTOV KUK 2522 m, cestou zpět Črne jezero. Pro ostatní výlet Črnemu jezeru, procházka kolem jezera nebo výstup k ledové jeskyni Ledene Pecina. nocleh v kempu v Žabljaku. Večeře formou velkého pohoštění od majitele kempu za doplatek na místě.
5 den
nástup na na TARU na dvoudenní expediční plavbu nejhlubším evropským kaňonem. WW II-III+, nocleh na tábořišti v kaňonu. Na večeři a snídani si musíme nabalit sebou – koupíme maso na gril, které si KAŇONU OPEČEME.
6 den
proplutí druhého peřejnatého úseku TARY WW III-IV až po soutok s Pivou, celkem cca 65 km, večerní kulinářský zážitek na břehu Tary, nocleh v chatkách u řeky.
7 den
Dopolední kolébání na Drině jako odpočinkový den, poté přejezd do Sarajeva. Tam cca 3 hodiny na prohlídku města spojenou s pozdním obědem. Navečer odjezd k Boračko jezeru, možnost večerního koupání a nocleh.
8 den
splutí 15 km dlouhého kaňonu NERETVY (až WW IV) s pitnou vodou a množstvím krasových vyvěraček, oběd v místní krčmě a přejezd k Vrbasu. Večerní zastávka v historickém městě JAJCE (vodopád řeky Plivy). Nocleh v kempu u Vrbasu.
9 den
Ráno splutí krásného úsek se slalomovou tratí na VRBASU (WW II-III), kde se jelo mistrovství světa v raftingu. Po obědě odjezd přes Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko na nocleh na Moravu - na Pálavě.
10 den
Snídaně cestou v motorestu, příjezd v dopoledních hodinách

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost
3542YTARA RAFTING - ČERNÁ HORA (na raftu a na yukonu)19.07 - 28.07.2024 (10 dní)16 990,-Rezervovat

V ceně je zahrnuto

 • Doprava: minibusem
 • Další služby v ceně:
  zapůjčení kompletní vodácké výstroje (vesta, přilba, neopren, neoprenové boty, vodácká bunda)
  instruktor raftingu IRF
  zapůjčení vodácké výzbroje pro rafting (pádla a rafty)

V ceně není zahrnuto

 • ubytování, strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Za příplatek

 • Další služby za příplatek: 10 dnů cestovní pojištění léčebných výloh a na rizikové sporty (v přihlášce je nutné uvést rodné číslo a státní příslušnost) +500,00 Kč

Nástupní místa

Trutnov, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Brno, Bratislava

Minimální počet osob: 12

Doplňující informace

 

 • Náklady na poplatky za splouvání se vybírají na místě: splutí Tary - 2 dny - cca 99 EURO/osobu (poplatek za průjezd kaňonu vybírá správa Národního parku, včetně ubytování v kanyonu a závěrečného gastrozážitku)
 • Povinný neopren s dlouhými nohavicemi!
 • Každý účastník musí umět plavat!
 • Minimální věk účastníka: 12 let.

Řeky je možné sjíždět na raftech nebo na dvoumístných člunech - Yukonech. Uveďte v přihlášce jednoznačně, na jaké lodi chcete zájezd absolvovat.

Pro skupiny min 6 osob zorganizujeme tuto akci ve Vámi zvoleném termínu. Pro firmy máme připraveny teambuildingové programy na vodě a Kajak Workshop (od 10 až pro 80 účastníků).

Takže pokud jste partička nebo Firma, neváhejte se ozvat - Informace na tel 777602007.


VIDEO Z NAŠEHO KANYONINGU NAJDETE TADY

NA RAFTECH

Tuto akci můžete absolvovat i na RAFTECH řízených zkušenými raftguidy. Více informací naleznete ZDE

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL