ckklic.cz » Akce a kurzy » SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin » SKIALPINISMUS - ARÉNA ROHÁČE - skialpy, prodloužený víkend, Slovensko, skialpinismu...

SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin

SKIALPINISMUS - ARÉNA ROHÁČE - skialpy, prodloužený víkend, Slovensko, skialpinismus

Žiarská dolina v Roháčích je známé centrum pro skialpinismus. Lehké výstupy s nádhernými sjezdy, kombinujeme s obtížnějšími pasážemi výstupů. Vzdušné hřebenovky s výhledem na Nízké Tatry. Navíc chata nabízí rozšířenou kapacitu ubytování a zajištění polopenze. Skialpy vám zapůjčíme.

  • Obtížnost: středně obtížné, delší jednodenní tůry z jednoho místa, použtí maček

Nádherná a skialpinisty vyhledávaná část Západních Tater je zajímavá pestrostí lyžařských terénů a možností kombinovaných túr. Žiarská dolina je ideální, umožní nám nácvik základních skialpinistických dovedností, chůze po nenáročných terénech, chůze ve strmém terénu, a zajímavé (někdy za použití maček) výstupy na okolní vrcholy a s tím spojné sjezdy. Žiarská dolina uspokojí jak úplného začátečníka tak zkušeného skialpinistu, který preferuje co nejtěžší terény. 

  • POVINNÝ LAVINOVÝ SET (PEEPS + SONDA + LOPATKA) !!!

Program

1 den
Odpoledne odjezd z Prahy v 13,30 hodin, přejezd na Slovensko a noční výstup na Žiarsku chatu.
2 den
Podle počasí: Po snídani nádherná túra Žiarská Chata, Žiarské sedlo (1.917 m) a dále po hřebeni přes Plačlivý roháč (2.123 m) do Smutného sedla (1.962 m) a zpět na chatu. Večeře a nocleh. Anebo pokud nebude dobrá viditelnost: Kratší túra směr Lučné sedlo a zopakování lavinové prevence. Rozježdění ve volném terénu. Večeře a nocleh.
3 den
Po snídani program dle podmínek. Buď výstup na Baranec (2.184 m) zakončený hodnotným a dlouhým sjezdem nebo túra na Príslop (2.142 m), Jalovskou kopu (1.937 m) zakončená úžasným sjezdem. Závěrečný sjezd až na chatu. Večeře a nocleh.
4 den
Po snídani program dle podmínek vyběhneme na Lučné sedlo a Baníkov či Tri Kopy, Závěrečný sjezd z Lučného a pak i ze Smutného sedla na chatu a dále dolů k autu. Odpoledne kolem 15 hodiny odjezd domů. Příjezd do Prahy kolem 23 hodiny.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: minibusem
  • Další služby v ceně: půjčovné skialpinistických lyží, pásů a bot, mazání a servis lyží

V ceně není zahrnuto

  • ubytování, strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Za příplatek

  • Další služby za příplatek: lavinový set půjčovné (3 dny) +510,00 Kč

Slevy

vlastní skialpinistické vybavení -500,00 Kč

Nástupní místa

Trutnov, Hradec Králové, Mladá Boleslav, Poděbrady, Praha, Olomouc, Hranice na Moravě

Minimální počet osob: 3

Doplňující informace

Na chatě se platí ubytování 3 x 17 Euro (za 3 noci a osobu). Polopenze na chatě není možná. Je pouze jednotná je snídaně a tu vám napočítají do ceny ubytování. Večeři si kupujete ze standardní nabídky chaty. Ubytování se snídaní platíte přímo chataři, stejně jako večeře.

Zvolte si váš speciální termín: pro skupinky 5-8 osob po dohodě i více v období leden až duben. Možno o víkendu i v týdnu.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL