ckklic.cz » Akce a kurzy » SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin » SILVRETTA - SKIALPINISTICKÝ RÁJ, skialpy na prodloužený víkend víkend, Rakousko, skialpinismu...

SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin

SILVRETTA - SKIALPINISTICKÝ RÁJ, skialpy na prodloužený víkend víkend, Rakousko, skialpinismus

Nejkrásnější Rakouská skiaplinistická oblast se nachází na hranici Rakouska a Švýcarska. Centrální oblast Silvretty dělí v západní části Rakouska dvě země- Tyrolsko a Vorarlberg. Na nás čeká ideálně položená chata Wiesbadener Hutte, a z ní ty nejlepší túry co znám.

 • Obtížnost: středně náročné, není vhodné pro začátečníky

V tomto kouzelném skialpinistickém ráji na nás čeká ideálně položená chata Wiesbadener Hutte (2.443 m), na kterou se dostaneme přiblížením lanovkou a skibusem. Pak už je to jen cca 2,30 hod přes plochu přehrady Silvrettasee po pohodlné cestě nahoru na chatu Wiesbadener Hutte. Chata patří německému Alpenvereinu DAV. Spát budeme v matraclageru. Vaření venku na lavičkách pod přístřeškem a konzumace uvnitř není problém. Jinak lze  na místě zakoupit snídaně i večeře. Z chaty je opravu velké množství nádherných túr. Vybereme si ty nejklasičtější a nejhezčí na Pitz Buin a Jamjoch a Dreilander Spitze. Výstupy na lyžích i sjezdy jsou nádherné .

Výstupy na vrcholy (mačky, cepín) jsou pro zkušenější, případně při hromadném jištění je potřeba počítat s delším časem (není to úplně zadarmo, ale o to víc to potěší). Budu šetřit superlativy, to se nedá popsat, to se musí zažít.

Výstupy na lyžích i sjezdy nejsou vhodné pro začátečníky.

POVINNÁ VÝBAVA: lavinový set + ledovcový set ( cepín mačky, sedací úvazek + min 3 ks HMS karabiny + 3 ks prusíkovacích smyček (2x 1,5 m +1 x 3m) )- vše možno objednat v CK

 • DOPORUČENÁ VÝBAVA: přilba a bivakovací vak (žďárák) - vše možno objednat v CK

 

 • NUTNÁ ZÁKLADNÍ ZNALOST POUŽÍVÁNÍ HOROLEZECKÉHO VYBAVENÍ (sedáku, karabin, navazování, maček a cepínu). Tyto znalosti můžete získat v naší horoškole zde.

Program

1 den
Odjezd z ČR pozdě večer a jízda přes noc.
2 den
Ráno příjezd a kombinovaný dojezd lanovkou, skibusem a výstup na chalupu, aklimatizační túrka kolem chalupy.
3 den
Ráno vyrazíme na Piz Buin (3.312 m). Dominanta celé oblasti. Jako většina kopců na Silvrettě není dostupný na lyžích a ze sedla se na vrchol stoupá na mačkách a s cepínem (příp. jištění na dvou exponovaných místech). Celkový čas výstupu a sjezdu na chatu je 5-6 hod. Lze stoupat na další vrcholy, které jsou nedaleko Signalhorn nebo Silvrettahorn. Bombastické výhledy, nezapomenutelné sjezdy.
4 den
Po ránu vyrazíme k dalšímu cíli, kterým je Hintere Jamjoch spitze (3.156 m). O téhle hoře se říká, že je nejlepší skialpinistickou horou v dané oblasti. V podstatě až na vrchol se lze dostat na lyžích a také sjet. Navíc sjezdy odtud jsou hodně dlouhé. Na Švýcarskou stranu po ledovci Vadret Tuoi k chatě Chamanna Tuoi a zase nahoru do sedla Vermuntpas se sjezdem po ledovci Vermuntgletscher k chatě je nádherná a celkem namáhavá jednodenní túra. O něco méně náročná je dolů po ledovci Jamtalferner s výstupem do sedla Tiroler Sch. a sjezdem po ledovci Tirolergletscher k chatě. Tento den se vyplatí nezaspat!
5 den
Brzo ráno výstup na Dreilander Spitze (3.197 m). Sedlo pod ním otevírá přechod na ledovec Jamtalferner a tím i možnosti dalších výstupů. Pro výstup na vrchol jsou opět potřeba mačky, cepín a trocha odvahy. Následně sjezd k chalupě pro batohy a odjezd k autu a hurá domů. Návrat do ČR pozdě v noci.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

 • Doprava: minibusem
 • Ubytování: chata (rezervace, platba na místě)
 • Další služby v ceně:
  lanovka a skibus (tam i zpět)
  půjčovné skialpinistických lyží, pásů a bot
  4 dny cestovní pojištění na rizikové sporty (v přihlášce je nutné uvést rodné číslo a zdravotní pojišťovnu)

V ceně není zahrnuto

 • strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Za příplatek

 • Další služby za příplatek:
  lavinový set půjčovné (4 dny) +595,00 Kč
  ledovcový set půjčovné ( 4 dny) +600,00 Kč

Slevy

vlastní skialpinistické vybavení -600,00 Kč

Nástupní místa

Trutnov, Hradec Králové, Kolín, Mladá Boleslav, Praha, Beroun, Plzeň

Minimální počet osob: 6

Doplňující informace

UBYTOVÁNÍ: PLATÍ SE CHATAŘI NA CHALUPĚ, PODLE TOHO ZDA JSTE ČLENY AV, počítejte cca 40 Euro za osobu a noc s polopenzí.  Zvolte si váš speciální termín: pro skupinky 5 - 6 osob po dohodě březen až duben

 • Cena nezahrnuje:  
 • ubytování, spí se horksých chatách, ty si každý platí sám na místě
 • Povinný lavinový set!
 • Pro skupiny min 6 osob zorganizujeme tuto akci ve Vámi zvoleném termínu. Pro firmy máme připraveny teambuildingové programy na skialpech a Lyžařský Workshop (od 4 až pro 80 účastníků).

Takže pokud jste partička nebo Firma, neváhejte se ozvat - Informace na tel 777602007.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL