ckklic.cz » Akce a kurzy » SKI WORKSHOP » SKI WORKSHOP - Workshop alpského lyžování,...

SKI WORKSHOP

SKI WORKSHOP - Workshop alpského lyžování, intenzivní a profesionální kurz lyžování

Pojeďte se zdokonalit v lyžování a získat jistotu na lyžích. Tento intenzivní kurz je zaměřen na techniku jízdy v různém terénu. Kurz je určen pro veřejnost, která má zájem o zdokonalení jízdních dovedností a získání jistoty za jakýchkoliv podmínek. Kurz je záměrně pořádán v lokalitě Pec pod Sněžkou a Velká Úpa, kousek od ski areálu v Peci pod Sněžkou. Ve Velké Úpě najdeme ideální podmínky na lehkou výuku freeridu, dobře připravené sjezdovky i panenské svahy pokryté hlubokým sněhem. Základy jízdy a doladění (noční lyžování) bude probíhat v areálu v Peci pod Sněžkou...

 • Obtížnost: určeno pro pokročilé a dobré lyžaře, zcela nevhodné pro začátečníky!

PŘESTAŇTE VÁHAT PŘED SJEZDEM - SKONČETE S TRÁPENÍM!

Čekají vás tři dny nabité lyžováním s profesionálními učiteli lyžování, kteří mají zkušenosti nejen z českých svahů a proslulých rakouských středisek, ale i ze svých letních putování za sněhem do Rakouska, na Slovensko, do Norska na Lofoty, do Gruzie na Kavkaz, Španělska do Pyrenejí, do Švýcarska na závody ve sjezdu, ... Tři dny soustředěné výuky by vás měly dovést k radosti z jízdy mimo sjezdovky, k umění kontrolované jízdy na strmých svazích, v hlubokém i rozbitém sněhu, nebo v boulích. Naučíte se jak rychle reagovat na nečekané překážky a různé druhy sněhu, jak změnit rytmus vašich oblouků a  jak si místo trápení užít nejen výstup nahoru, ale hlavně sjezd dolů. Každý den vás čekají 4 hodiny na svahu a 2 hodiny večerního semináře s rozbory videa a zajímavých debat. Akce je vedená profesionálním učitelem lyžování Markem Skalickým.

RAKOUSKÁ ŠKOLA ALPSKÉHO LYŽOVÁNÍ - METODICKÁ ŘADA ALPSKÉHO LYŽOVÁNÍ APUL

PRÉMIE SKI WORKSHOP PRO DĚTI VE VĚKU 8 - 14 LET: děti budou mít svůj vlastní program. Společné budou jen ubytování snídaně a večeře. informace si vyžádejte u Marka Skalického 777602007 .

Instruktoři: Marek Skalický - učitel APUL, High Alpine Leader dle UIAA

 • Povinné vlastní vybavení: vlastní lyžařská výzbroj: sjezdové lyže, lyžařské boty, hůlky,  LYŽAŘSKÁ PŘILBA, brýle (lyže, boty a hůlky lze zapůjčit - nutno objednat předem)

 • OMEZENÝ POČET ÚČASTNÍKŮ !!!

Místo konání V LISTOPADU: Rakousko - Pitztalský ledovec Ubytování se platí přímo na místě ubytovateli 45 Euro za osobu a noc 

Místo konání V LEDNU: Pec pod Sněžkou, Velká Úpa - Česká Republika Ubytování se platí přímo na místě ubytovateli 1200 Kč za noc se snídaní. 3 noci = 2.070 Kč

Program

1 den
(čtvrtek): na večer příjezd, prezentace, úvodní informace, welcome drink, krátší promítání, případně diskuze.
2 den
(pátek) Po snídani ranní blok: lyžování, zdokonalovací lekce zaměřené na základní postoj, vedení lyží, šířku stopy a objasnění zásadních termínů, které nás budou nadále provázet. Odpolední blok: koordinace a cvičení na její zlepšení. Krátký oblouk, bezpečné zastavení a přechod v terénu. Večerní blok: videoworkshop - rozbory jezdců světového poháru, metodická CD. Celkem 6 hod (4 hodiny na svahu s lektorem, 2 hodiny volné jízdy, 2-3 hodiny večerní seminář s promítáním o technice a provedení)
3 den
(sobota): Dopolední blok: nácvik techniky pro jízdu mimo sjezdovky – jízda na strmých svazích, jízda v boulích, jízda v rozbitém sněhu, jízda v hlubokém sněhu, krátké oblouky, natáčení na kameru. Celkem 6 hod (4 hodiny na svahu, 2 hodiny seminář s rozborem videa, pro nadšené zájemce večerní lyžování s lektorem v rámci areálu.
4 den
(neděle): aplikace naučených technik, v případě dobrých sněhových podmínek budeme vyhledávat terény pro lehký freeriding, pokud bude sněhu méně, využijeme náročnějších terénů v areálu pro jízdu v boulích, a šlechťáku tedy v rozbitém sněhu, good bye coffee, vyhodnocení, předání certifikátů o absolvování Alpine workshopu, odjezd. Celkem 6 hod.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost
8701SKI WORKSHOP V RAKOUSKÉM PITZTALU21.11 - 24.11.2024 (4 dny)7 999,- (děti 4 699,-)Rezervovat

V ceně je zahrnuto

 • Doprava: Minibus či klimatizovaná 9-ti místná dodávka (pouze pro Rakousko)
 • Ubytování: bez ubytování, jen rezervace ubytování pro všechny (platba na místě ubytovateli)
 • Další služby v ceně:
  lektoři APUL
  vidonatáčení a videorozbory
  2 x přednáška o lyžování
  individuální konzultace
  skipass - kupuje každý sám na místě
  Půjčovné lyžařského vybavení vyšší třídy (lyže, boty, hůlky)

Za příplatek

 • Další služby za příplatek: půjčovné lyžařské přilby +150,00 Kč (zdarma pro ty co si pujčí lyžařský komplet)

Slevy

Ubytování pro Rakousko Vám zajistíme, platba na místě. (platí se na místě cca 94 Euro za 3 x ubytování se snídaní), Ubytování pro Pec pod Sněžkou vám zarezervujeme na hotelu Corso v Peci pod Sněžkou, info v naší kanceláři, platba na místě ubytovateli. (platí se na místě cca 1.650 za 3 x ubytování se snídaní)

Nástupní místa

v místě konání akce (U Skiworkshopu v Peci pod Sněžkou prezentace - na recepci Hotelu Corso, nasledně ubytování)

Minimální počet osob: 5

Doplňující informace

 

Doporučená vlastní lyžařská výzbroj: sjezdové lyže, lyžařské boty, hůlky, LYŽAŘSKÁ PŘILBA, brýle

Tento SKI workshop můžeme připravit pro vaši skupinku nejméně 6 osob téměř kdykoliv v průběhu zimy v lokalitě kterou si společně odsouhlasíme, tedy i v zahraničí.  Více informací Marek Skalický - 777602007.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL